Újabb népszerű európai úti célok vezetnek be idegenforgalmi adót

|

Újabb népszerű európai úti célok vezetnek be idegenforgalmi adót a tömegturizmus és a romló gazdasági helyzet ellensúlyozása érdekében.

A gazdasági helyzet teszi indokolttá az idegenforgalmi adók bevezetését

2024-től népszerű európai úti célok válnak fizetőssé a romló gazdasági helyzet vagy a zsúfoltság miatt. Összegyűjtöttünk azokat a desztinációkat Európa-szerte, amelyek bejelentették, hogy 2024-ben megkezdik vagy emelik a belépődíj bevezetését a turisták számára. Az új idegenforgalmi adót bevezető desztinációk közé tartozik még Santiago de Compostela és Figueira da Foz, míg Párizs és Amszterdam megemelte az idegenforgalmi adót a következő évre. Az Egyesült Királyság új rendszert vezet be, amelyre a látogatóknak 7 eurós díjat kell fizetniük a jelentkezéshez.

Párizs, Franciaország

2024 januárjától a francia fővárosba érkező turistáknak csaknem 200%-kal magasabb idegenforgalmi adót kell fizetni a szállodákban és az egyéb szálláshelyeken is. Ez azt jelenti, hogy a Párizsba látogatók több mint 11 euró / éjszaka díjra számíthatnak egy kétágyas szobáért egy magasan értékelt szállodában.

Amszterdam, Hollandia

2024-től várhatóan a holland fővárosban lesz a legmagasabb az idegenforgalmi adó Európában. Az adót a szállodai szobaár 12,5 százalékára emelik. Ezt az adót mindenkinek meg kell fizetnie aki a városban valamilyen hivatalos szálláshelyen tölti az éjszakát. A tengerjáró hajók utasai 8 euróról 11 euróra emelkedő idegenforgalmi adóval számolhatnak, ami szintén naponta érvényes. Az intézkedést a túlzott turizmus miatt vezették be. Amszterdam 2023-ban több mint 20 millió turistát fogadott.

Velence, Olaszország

2024-től Velence napidíjat vet ki a látogatók számára. Ennek az intézkedésnek a kísérleti programja a közelgő tavasz és nyár hétvégéin fog megjelenni, annak ellenére, hogy a tesztelési szakaszt többször elhalasztották. A küszöbön álló idegenforgalmi adó a város lakóit hivatott segíteni, többek között karbantartásra, takarításra és a megélhetési költségek csökkentésre fordíthatják.

Valencia, Spanyolország

A spanyol Valencia városa is bejelentette, hogy idegenforgalmi adót vezet be azon utazók számára, akik szálláshelyeken, például szállodákban, apartmanokban, kempingekben és hostelekben fognak megszállni. Az új adó 2024 elején lép hatályba. A díjat, amely éjszakánként 0,50 és 2 euró között változik, a szállástól és az éjszakai tartózkodástól függően, a fenntartható turizmus fejlesztésére, valamint a valenciai lakosok életkörülményeinek javítására fordítják.

Barcelona, ​​Spanyolország

Barcelona is emelni készül az idegenforgalmi adót, amelyet már 2018-ban bevezettek. A városba látogatóknak mind a regionális, mind a városi idegenforgalmi adót fizetniük kellett. 2023 áprilisában a hatóságok 3,25 euróra emelték a díjat, egy évvel később, 2024 áprilisában pedig 3,2 euró lesz, ami 0,50 eurós emelést jelez. Az adó a hivatalos turistaszállásokon megszálló látogatókra vonatkozik, és a város útjavításait, buszjáratait és mozgólépcsőit hivatott finanszírozni.

Madrid, Spanyolország

A spanyol főváros új idegenforgalmi adó bevezetését is fontolgatta 2024-ben, amely a túlzott turizmus elleni küzdelmet célozza. Bár az intézkedést még nem erősítették meg. A várost a tömegturizmus sújtja, évről évre egyre több látogató érkezik a városba, amely megterheli a közlekedést és a köztisztaságot is.

Olhao, Portugália

A népszerű portugál város, Olhao 2 eurós díjat számít fel éjszakánként azon látogatók számára, akik április és október között tartózkodnak a szálláshelyeken. November és március között érkező turisták csak az ár felét – 1 eurót kénytelenek fizetni minden eltöltött éjszakáért. Az intézkedés nem vonatkozik a 16 év alatti gyermekekre és azokra, akik tartózkodásuk alatt legfeljebb 10 eurót fizetnek. Ez azt jelenti, hogy azon turistáknak akiknek meghaladja a 10 eurot az idegenforgalmi adója, nem kell többet fizetni. A bevételt Algarve város tisztaságának és biztonságának megőrzésére, valamint a turisztikai hatások csökkentésére fordítják.

Faro, Portugália

Az olhaóihoz hasonlóan a faroi hatóságok által kivetett idegenforgalmi adó személyenként körülbelül 1,50 euróba kerül, és a nyári szezonban – márciustól októberig – alkalmazzák, és legfeljebb hét éjszakát kell fizetniük. Ezenkívül a 12 év alatti gyermekek mentesülnek a díj megfizetése alól. Összességében Porto, Vila Nova de Gaia, Braga, Póvoa do Varzim, Coimbra, Lisszabon, Sintra, Cascais, Mafra, Óbidos, Faro, Vila Real de Santo António és Santa Cruz mind idegenforgalmi adót alkalmaznak.

Figueira da Foz, Portugália

A portugál város önkormányzati idegenforgalmi adót vet ki, amely a célállomáson eltöltött éjszakák számától, valamint a látogatás évszakától függ. Az októbertől márciusig tartó foglalt éjszakák után 1,50 eurot, míg az április és szeptember közé eső látogatások után 2 eurot kell fizetni. A kötelezettség alól mentesülnek a 16 év alatti gyermekek, a fogyatékkal élők, a diákok, valamint azok, akik közvetett okok miatt, például természeti katasztrófa miatt tartózkodnak a városban.

Egyesült Királyság

2024-től az Egyesült Királyság megkezdi az elektronikus utazási engedély (ETA) bevezetését, amely arra kötelezi az Egyesült Államokból, Ausztráliából, Kanadából és Európából érkező látogatókat, hogy engedélyt kérjenek a brit területekre való utazáshoz. Az Egyesült Királyságba utazás ETA vagy látogatási engedély nélkül pénzbírságot vonhat maga után.

Mely európai országok alkalmaznak idegenforgalmi adót?

Minden európai országban kell idegenforgalmi adót fizetni. Van olyan ország, ahol már a szállásdíj árába van kalkulálva. Az adó ára az úti céltól és néha az ország látogatásának időpontjától függ.

Az idegenforgalmi adó költsége Bécsben és Salzburgban (Ausztria) körülbelül 3,2 euró.

Belgiumban is van idegenforgalmi adó, amelyet a szállásra alkalmaznak, és az országban eltöltött éjszakák száma alapján számítják ki. Antwerpen és Burges szobánkénti árat számítanak fel, míg Brüsszelben ez szállodánként változik. Általában ez a díj körülbelül 7,50 euró.

Bulgáriában és Horvátországban a legalacsonyabbak az idegenforgalmi adók; az első körülbelül 1,50 euróba kerül, a területtől és a szállodai besorolástól függően, míg a másikban körülbelül 1,33 eurót kell fizetni éjszakánként. A nyári hónapokban a főszezonban még drágábbak az adók.

Csehországban a turistáknak kevesebb mint 1 eurót kell fizetniük ahhoz, hogy megszállhassanak a fővárosban, Prágában. A díj az ott eltöltött éjszakánként a látogatókra vonatkozik, és maximum 60 éjszakára vonatkozik. A 18 év alatti gyermekek mentesülnek a kötelezettség alól.

Franciaországban az idegenforgalmi adó mértéke várostól függ. Az árak személyenként 0,20 euró és majdnem 4 euró között változhatnak, és a látogatóknak az eltöltött éjszakák száma után kell fizetni.

Németországban „kultúraadót” és „ágyadót” vezettek be, különösen olyan népszerű városokban, mint Frankfurt, Hamburg és Berlin. A díj a szállodaszámla körülbelül öt százaléka.

Görögországban az idegenforgalmi adó mértéke eléri a 4 eurót és a a szálloda értékelésétől vagy a bérelt szobák számától függően változik. A Görög Idegenforgalmi Minisztérium azért vezette be ezt a díjat, hogy csökkentse az ország adósságát.

Magyarországon területén az idegenforgalmi adó körülbelül 1,5 euró, melyet minden személynek minden eltöltött éjszakáért kell fizetni.

Olaszországban az adók a turisták úti céljától függenek. A szobadíjak éjszakánként 3 eurótól 7 euróig terjednek a szoba típusától függően. Velencében várhatóan belépési díjat vezetnek be a turisták számára.

Németországhoz hasonlóan Hollandiában is kétféle adót alkalmaznak – a földi idegenforgalmi adót és a vízi idegenforgalmi adót. Amszterdamban a legmagasabb az idegenforgalmi adó – a szállodai szoba árának hét százaléka.

Ljubljana és Bled – Szlovénia két legnépszerűbb turisztikai célpontja – szintén alkalmazza az idegenforgalmi adó intézményét, amely a szálloda minősítésétől függ, és körülbelül 3 euróba kerül.

Svájcban az idegenforgalmi adók földrajti helyenként változik, éjszakánkénti és személyenkénti költség pedig körülbelül 2,20 euró. A szállásdíjak más országokkal ellentétben nem tartalmazzák az idegenforgalmi adót, és csak 40 napnál rövidebb tartózkodás esetén érvényesek.

Oszd meg a cikket másokkal!

Heti Barangoló

- hirdetés -

Népszerű

Ez is érdekelhet
Még több tartalom

Sevillaban fizetős lehet az ikonikus Plaza de España tér

A dél-spanyolországi Sevilla városa fizetőssé teszi a leghíresebb látványosságát,...

Az európai tengerpartok a világ legjobbjai között vannak

A TripAdvisor 2024-es Best of the Best Beach díját...

Rekord részvétellel zárult az idei Idegenvezetők Világnapja

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara több mint két évtizede...

50 év után felújítják Solymos várát

Solymos várát (Cetatea Șoimoș) román költségvetési forrásokból állítják helyre...